процедура | ціна |
лікування мігрені | від 6000 грн |
Медичний центр «Celebriti» пропонує ефективну методику лікування хронічної мігрені – ботулінотерапію.
Мігрень – це неврологічний розлад, що виявляється тривалими нападами головного болю. Одночасно можуть спостерігатися нудота, блювання, світлобоязнь, непереносимість різких запахів і звуків, запаморочення, оніміння обличчя, кінцівок.
Який ефект можна очікувати від лікування ботулотоксином при мігрені?
Тривалість ефекту лікування мігрені ботулотоксином становить 3–6 місяців. Крім усунення болю та м’язового спазму препарат активно бореться з мімічними зморшками, що особливо привабливо для жінок.
Ботулінічному токсину віддають перевагу як фахівці-неврологи, а й пацієнти. Його ефективність доведена результатами клінічних досліджень та численними позитивними відгуками. Відсутність ускладнень та незначність побічних ефектів роблять ботулотоксин препаратом вибору у лікуванні та профілактиці хронічної мігрені.
Переваги проведення процедури у «Celebriti»
Застосування якісного, клінічно перевіреного препарату.
Високий показник ефективності процедури.
Надання широкого спектра діагностичних досліджень.
Дотримання заходів асептики та антисептики під час проведення ін’єкцій.
Індивідуальний підхід до кожного пацієнта відповідно до поточного стану здоров’я.
Доброзичлива атмосфера.
Проведення процедури провідними спеціалістами клініки, які регулярно підвищують рівень професійних навичок.
Показання для лікування больового синдрому ботулотоксином
Ботулінотерапія – це порятунок для пацієнтів, які протягом тривалого часу не можуть позбутися нападів найсильнішого головного болю. Ефективність застосування уколів від мігрені неодноразово була доведена клінічними дослідженнями, що зробило процедуру незамінною у лікуванні неврологічних порушень. Які ж стани вимагають негайної лікувальної терапії:
Головний біль різної інтенсивності тривалістю понад 15 днів на місяць.
Напади мігрені тривалістю від 2–4 годин.
Інтенсивний пульсуючий головний біль, що супроводжується нудотою, позивами до блювання та зниженням активності.
Боязнь яскравого світла, гучних звуків.
Відсутність ефективності анальгетичних препаратів.
Наявність протипоказань прийому лікарських засобів проти мігрені.
Протипоказання щодо ботулінотерапії при мігрені
Процедура ботулінотерапії при мігрені підходить не всім пацієнтам. Протипоказано введення ботулотоксину у таких випадках:
Гіперчутливість до компонентів препаратів проти мігрені.
Гострий або хронічний запалення в місці ін’єкції.
Інфекційні захворювання на стадії розпалу.
Аутоімунні захворювання, що призводять до ураження м’язів.
Ураження клітин спинного та головного мозку.
Прийом антибіотиків.
Вік до 18 років.
Вагітність, період лактації.
Однак серед негативних моментів є і свої плюси. Уколи від мігрені можна поставити в період планування вагітності, щоб у перші місяці після зачаття насолоджуватися життям, а не страждати від виснажливих нападів головного болю.
Підготовка до ботулінотерапії
Перед введенням ботулотоксину від головного болю важливо правильно поставити діагноз та розрахувати індивідуальне дозування препарату. Для цього проводять комплекс фізикальних та лабораторно-інструментальних досліджень.
Першорядно фахівець збирає анамнез, щоб точно визначити причину та тип мігрені. Після цього призначається ряд інструментальних досліджень для виключення органічної причини нападів головного болю. Найінформативнішими є комп’ютерна томографія, нейроміографія, електроенцефалографія, рентгенологічна комп’ютерна томографія.
Як проходить процедура
Ботулінотерапія – це ін’єкційний спосіб боротьби з мігрень. Пацієнту інсуліновим шприцом вводять близько 160-200 ОД ботулінічного токсину за один сеанс в області перенісся, надбрівних дуг, скронь, в над-і потиличній ділянці, місце розташування трапецієподібних м’язів. На кожному вибраному ділянці ін’єкції виробляють кілька точок.
Проведення процедури є абсолютно безболісним. За бажанням пацієнта наші фахівці проводять місцеве знеболювання ділянки ін’єкції.
Принцип дії та лікувальний ефект ботулотоксину при мігрені
На сьогоднішній день ботулінотерапія виступає першорядним лікувально-профілактичним методом усунення мігрені. Активна дія ботуліна спрямована на розслаблення м’язів та блокування речовин, що стимулюють центр болю в головному мозку.
Сильний напад головного болю є наслідком розширення судин, що проходять через м’язи голови та шиї. При введенні ботулотоксину від мігрені м’язи розслаблюються, стінки судин дещо звужуються до фізіологічного розміру, інтенсивність головного болю знижується. Чому так відбувається?
Токсин блокує транспортні білки, що переносять ацетилхолін – нейромедіатор, який здійснює передачу нервово-м’язового імпульсу – до кальцієвих каналів. Останні відповідають формування нервового імпульсу і власне м’язове скорочення. Таким чином, препарат перешкоджає спазму м’язів, усуває біль і, як наслідок, розгладжує шкіру.
Найбільш виражений ефект ботулотоксину від головного болю спостерігається після 3 курсу процедур. Класично введення препарату повторюють через кожні 12 тижнів, проте частота терапії та тривалість ефекту безпосередньо залежать від метаболізму людини.
Вже після першого сеансу можна помітити поліпшення самопочуття:
усунення больового синдрому;
зниженням частоти та інтенсивності нападів мігрені;
підвищення загальної активності;
зниженням потреби організму у прийомі знеболюючих препаратів.
Якщо своєчасно не лікувати мігрень, є ризик розвитку хронічної втоми, синдрому м’язової напруги та неврозів.
Якщо ви бажаєте записатися на процедуру ботулінотерапії під час мігрені, зв’яжіться з нами по телефону або залиште заявку на сайті. Наші спеціалісти проконсультують вас та допоможуть вибрати зручний час для відвідування медичного центру «Celebriti».